Forum Kredyty Samochodowe, Opinie, Porady
Gdzie wykupić AC do Opla Corsy z 2014 roku - Wersja do druku

+- Forum Kredyty Samochodowe, Opinie, Porady (http://forum.samochodowe-kredyty.info)
+-- Dział: Ubezpieczenia samochodowe (/forum-ubezpieczenia-samochodowe)
+--- Dział: Ubezpieczenie AC (/forum-ubezpieczenie-ac)
+--- Wątek: Gdzie wykupić AC do Opla Corsy z 2014 roku (/gdzie-wykupic-ac-do-opla-corsy-z-2014-roku.html)

Gdzie wykupić AC do Opla Corsy z 2014 roku - krys - 04-04-2015 12:50 AM

Udało mi się kupić po taniości rocznego Opla Corsę z 2014 roku. Jeżdżę jeszcze na ubezpieczeniu poprzedniego właściciela (Compensa) - OC. Chciałbym kupić w pakiecie OC + AC tylko gdzie? Będę wdzięczny za wszelkie porady.

RE: Gdzie wykupić AC do Opla Corsy z 2014 roku - Longin - 05-04-2015 05:04 PM

Pamiętaj, że od kwietnia zmieniły się przepisy wewnętrzne jeżeli chodzi o OC. Teraz to twoje towarzystwo ubezpieczeniowe będzie likwidowało szkody (jeżeli stałeś się ofiarą wypadku). Z tego co wiem, to zrzeszonych w tym jest obecnie 8 największych towarzystw. Dlatego nie ma co na tym oszczędzać za bardzo. Masz jakieś zniżki? Czy jesteś młodym kierowcą?

RE: Gdzie wykupić AC do Opla Corsy z 2014 roku - krys - 06-04-2015 05:45 PM

Mam obecnie zniżkę 10%. Nie miałem jak do tej pory żadnych wypadków, żadnej stłuczki. Wczytałem się wczoraj w ubezpieczenie oferowane przez Compensę i niestety ale jest trochę drogo...
Tak więc szukam jakiegoś tańszego OC z AC ( szczególnie,że będe musiał je wykupi gdzieś na dniach).

RE: Gdzie wykupić AC do Opla Corsy z 2014 roku - Longin - 06-04-2015 06:09 PM

Polecam Ci załatwić to przez net. Ja tak robiłem i jest szybciej i taniej. Zostaw swój kontakt tutaj
Pewnie ktoś wkrótce się z Tobą skontaktuje w tej sprawie.
A jeżeli chodzi o ubezpieczenie, to pamiętaj, że od 1 kwietnia trochę się pozmieniało. Teraz to twoje TU zajmuje się usuwaniem szkód jeżeli byłeś ofiarą. Nie warto więc na tym zbyt mocno oszczędzać.

RE: Gdzie wykupić AC do Opla Corsy z 2014 roku - krys - 06-04-2015 06:14 PM

No ok, zostawiłem kontakt ale dzisiaj to raczej się do mnie nie odezwą, trzeba bedzie pewnie poczekać do jutra. A czy jak mam na przykład ubezpieczenie mieszkania w PZU to również mogę liczyć na jakieś dodatkowe zniżki?

A i taki agent ma ubezpieczenia jakoś taniej? Czy może lepiej jest poświęcić trochę czasu i załatwić to przez towarzystwo ubezpieczeniowe ?

RE: Gdzie wykupić AC do Opla Corsy z 2014 roku - Longin - 06-04-2015 08:37 PM

Wszędzie masz takie same ceny. Tzn niezależnie czy ubezpiecyzsz się bezpośrednio w TU czy przez pośrednika to i tak jest taka sama cena. U pośrednika lepiej, bo porównasz sobie kilkanaście ofert - wybierzesz tą najlepszą. Nie masz takiej możliwości ubezpieczając się bezpośrednio w TU.

RE: Gdzie wykupić AC do Opla Corsy z 2014 roku - krys - 07-04-2015 01:04 AM

W sumie racja.
A co sądzisz o tych wszystkich kalkulatorach? Czy takie wyliczenia są w miarę miarodajne czy jednak strata czasu?

RE: Gdzie wykupić AC do Opla Corsy z 2014 roku - Longin - 07-04-2015 01:33 AM

Ta, one dosyć dobrze oddają rzeczywistość. Zależy jeszcze jaki kalkulator. Ale po wypełnieniu formularza (zwykle kilkanaście, kilkadziesiąt pól) wrzucane jest to do algorytmu (to jak działa nie stanowi większej tajemnicy) i na tej podstawie wyliczana jest składka ubezpieczenia.

RE: Gdzie wykupić AC do Opla Corsy z 2014 roku - krys - 07-04-2015 04:15 PM

W sumie wyliczyłem sobie już za pomocą kalkulatora oc w poszczególnych towarzystwach ubezpieczeniowych to najtańsze ubezpieczenie oc plus ac wyszło mi na chwilę obecną w AXA oraz w MTU. Co sądzisz o tych dwóch ubezpieczycielach ?
Miałeś kiedyś do czynienia z jednym albo drugim?

RE: Gdzie wykupić AC do Opla Corsy z 2014 roku - Longin - 07-04-2015 05:44 PM

Powiem Ci, że są całkiem przyzwoite. Chociaż nie ma co ukrywać - są lepsze. Zainteresuj się w pierwszej kolejności takimi towarzystwami ubezpieczeniowymi jak PZU, Warta, Allianz, Hestia, Aviva, Compensa. Mają one największy udział w rynku - poza tym popatrz sobie na statystyki - są najlepiej oceniane.