Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kredyt na samochód firmowy - porady dla początkującego
26-08-2011, 11:55 PM
Lightbulb Kredyt na samochód firmowy - porady dla początkującego
Nigdy wcześniej nie brałem żadnego kredytu. Zupełnie nie wiem, na co zwrócić uwagę i czym się kierować. Chcę kupić samochód firmowy, więc potrzebna mi będzie spora gotówka. Doradźcie mi w tym temacie, abym nie był kompletnie zielony.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-08-2011, 11:57 PM
RE: Pomóżcie mi proszę ;)
Szanowny Panie, pierwsze na co musi pan zwrócić uwagę to oprocentowanie. A więc ile odsetek od danej sumy, będzie pan musiał zwrócić bankowi. Poza tym, ważna jest prowizja bankowa. Dla firm, najczęściej jest to 10%. Warto jednak z bankiem ponegocjować i postarać się opuścić % do jak najniższego.
Warto również zwrócić uwagę na wpłatę początkową. Niektóre bowiem banki, chcą uzyskać jakiś początkowy kapitał. A są też takie, które oferują wpłatę 0%.
27-08-2011, 12:10 AM
Niech Pan również spojrzy na to, czy bank oferuje na dany kredyt ubezpieczenie. Czasami warto zapłacić kilka złoty więcej miesięcznej raty, ale mieć pewność, że ten kredyt jest ubezpieczony. Przecież Pan, nie wie, co się stanie za rok, dwa, czy pięć. A tak, zawsze istnieje możliwość, że kredyt ten zostanie spłacony przez ubezpieczyciela. Jeśli już zdecydowałeś się na kupno samochodu firmowego na kredyt, zawsze staraj się wszystkiego dowiedzieć od przedstawiciela. Czasami są takie małe elementy, które obniża koszty spłaty kredytu lub zmniejszenie jego oprocentowania.
02-02-2012, 06:53 AM
To ja podpowiem od siebie.
Z racji tego że zajmuje się kredytami samochodowymi na co dzień i znam oferty większości banków.
Przy porównywaniu ofert nie można się kierować wyłącznie wysokością oprocentowania.
Często się okazuje że oferta banku, który proponuje niższe oprocentowanie jest droższa od tej z wyższym oprocentowaniem.
Na koszt kredytu składa się jeszcze wysokość prowizji bankowej i koszt ewentualnego ubezpieczenia kredytu (nie jest wymagane).
W obecnej chwili bez problemu można znaleźć ofertę kredytu samochodowego bez wymaganych zaświadczeń i wkładu własnego, z prowizją w wysokości 5% a często mniej i oprocentowaniem od 5,49% dla nowego auta. Oprocentowanie jest uzależnione od wieku pojazdu i okresu kredytowania.
Po wszelkie informacje proszę pisać na autokredyt@vp.pl
Oferuję tanie kredyty samochodowe dla firm i osób fizycznych.
Bezpłatnie dojeżdżam do klientów z całej Polski. Nie pobieram prowizji za pośrednictwo finansowe, a moje oferty często są tańsze od uzyskanych bezpośrednio w placówce banku.
Pozdrawiam
25-04-2013, 05:23 AM
RE: Kredyt na samochód firmowy - porady dla początkującego
Ja jak zaciągałem kredyt na samochód to korzystałem z pomocy doradcy, moim zdaniem to najlepszy sposób, żeby cała transakcja wyszła szybko i korzystnie. NIe chciałem samemu zagłębiać się w szczegółowe warunki oferty, umowy, itp. Wolałem żeby tym zajęli się specjaliści. Korzystałem z taxcare, na stronie jest informacje o tej ofercie, dotyczącej kredytu samochodowego:
http://www.forum-kredytowe.pl/f126/kredy...58297.html
25-07-2014, 06:09 PM
Ja zawsze gdy mam zamiar zaciągnąć jakikolwiek kredyt to sprawdzam sobie na tym forum o pożyczkach opinie o bankach i oferowanych przez nich pożyczkach. Zawsze korzystam tam z porad bezinteresownych osób przy wyborze czegoś korzystnego dla mnie.
26-08-2014, 05:25 PM
Myślę że informacji o kredytach samochodowych najlepiej szukać w umowach bankowych.
26-08-2014, 09:30 PM
Jestem studentem na kierunku finanse i rachunkowość. I ostatnio na wykładach dowiedziałem się zaskakującej rzeczy że czasami o kredyty samochodowe są na gorszych warunkach niż zwykłe kredyty.
http://www.samochodowe-kredyty.info/?kre...-gdzie-,59

Wiec porównaj sobie twoje oferty z tymi.
12-05-2015, 08:20 PM
Jeżeli ktoś potrzebuje pomocy w wyborze odpowiedniej oferty, to chętnie pomożemy. Nasi konsultanci odpowiedzą na wszelkie pytania z zakresu kredytów samochodowych dla firm i osób prywatnych. Bardzo często jesteśmy przy okazji zaproponować dobrą ofertę także pozabankową. Zapraszamy do kontaktu.
13-07-2016, 06:33 PM
Hej wiecie może, czy istnieje możliwość wzięcia kredytu na samochód w banku tak żeby nie sprawdzali czegoś takiego jak lista dłużników big? Czy niestety za każdym razem tam patrzą? Miałem problem ze spłatą jednej pożyczki, nie wiem, czy nie ma tego gdzieś w rejestrze. Obawiam się, że jak bank dostanie taka informacje, to z nowego auta będą nici.
Odpowiedz