Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gdzie wykupić AC do Opla Corsy z 2014 roku
04-04-2015, 12:50 AM
Gdzie wykupić AC do Opla Corsy z 2014 roku
Udało mi się kupić po taniości rocznego Opla Corsę z 2014 roku. Jeżdżę jeszcze na ubezpieczeniu poprzedniego właściciela (Compensa) - OC. Chciałbym kupić w pakiecie OC + AC tylko gdzie? Będę wdzięczny za wszelkie porady.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-04-2015, 05:04 PM
RE: Gdzie wykupić AC do Opla Corsy z 2014 roku
Pamiętaj, że od kwietnia zmieniły się przepisy wewnętrzne jeżeli chodzi o OC. Teraz to twoje towarzystwo ubezpieczeniowe będzie likwidowało szkody (jeżeli stałeś się ofiarą wypadku). Z tego co wiem, to zrzeszonych w tym jest obecnie 8 największych towarzystw. Dlatego nie ma co na tym oszczędzać za bardzo. Masz jakieś zniżki? Czy jesteś młodym kierowcą?
06-04-2015, 05:45 PM
Mam obecnie zniżkę 10%. Nie miałem jak do tej pory żadnych wypadków, żadnej stłuczki. Wczytałem się wczoraj w ubezpieczenie oferowane przez Compensę i niestety ale jest trochę drogo...
Tak więc szukam jakiegoś tańszego OC z AC ( szczególnie,że będe musiał je wykupi gdzieś na dniach).
06-04-2015, 06:09 PM
Polecam Ci załatwić to przez net. Ja tak robiłem i jest szybciej i taniej. Zostaw swój kontakt tutaj
Pewnie ktoś wkrótce się z Tobą skontaktuje w tej sprawie.
A jeżeli chodzi o ubezpieczenie, to pamiętaj, że od 1 kwietnia trochę się pozmieniało. Teraz to twoje TU zajmuje się usuwaniem szkód jeżeli byłeś ofiarą. Nie warto więc na tym zbyt mocno oszczędzać.
06-04-2015, 06:14 PM
No ok, zostawiłem kontakt ale dzisiaj to raczej się do mnie nie odezwą, trzeba bedzie pewnie poczekać do jutra. A czy jak mam na przykład ubezpieczenie mieszkania w PZU to również mogę liczyć na jakieś dodatkowe zniżki?

A i taki agent ma ubezpieczenia jakoś taniej? Czy może lepiej jest poświęcić trochę czasu i załatwić to przez towarzystwo ubezpieczeniowe ?
06-04-2015, 08:37 PM
Wszędzie masz takie same ceny. Tzn niezależnie czy ubezpiecyzsz się bezpośrednio w TU czy przez pośrednika to i tak jest taka sama cena. U pośrednika lepiej, bo porównasz sobie kilkanaście ofert - wybierzesz tą najlepszą. Nie masz takiej możliwości ubezpieczając się bezpośrednio w TU.
07-04-2015, 01:04 AM
W sumie racja.
A co sądzisz o tych wszystkich kalkulatorach? Czy takie wyliczenia są w miarę miarodajne czy jednak strata czasu?
07-04-2015, 01:33 AM
Ta, one dosyć dobrze oddają rzeczywistość. Zależy jeszcze jaki kalkulator. Ale po wypełnieniu formularza (zwykle kilkanaście, kilkadziesiąt pól) wrzucane jest to do algorytmu (to jak działa nie stanowi większej tajemnicy) i na tej podstawie wyliczana jest składka ubezpieczenia.
07-04-2015, 04:15 PM
W sumie wyliczyłem sobie już za pomocą kalkulatora oc w poszczególnych towarzystwach ubezpieczeniowych to najtańsze ubezpieczenie oc plus ac wyszło mi na chwilę obecną w AXA oraz w MTU. Co sądzisz o tych dwóch ubezpieczycielach ?
Miałeś kiedyś do czynienia z jednym albo drugim?
07-04-2015, 05:44 PM
Powiem Ci, że są całkiem przyzwoite. Chociaż nie ma co ukrywać - są lepsze. Zainteresuj się w pierwszej kolejności takimi towarzystwami ubezpieczeniowymi jak PZU, Warta, Allianz, Hestia, Aviva, Compensa. Mają one największy udział w rynku - poza tym popatrz sobie na statystyki - są najlepiej oceniane.
Odpowiedz