Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
czy ubezpieczenie AC, jest ważne również za granicą
18-07-2011, 10:04 AM
czy ubezpieczenie AC, jest ważne również za granicą
Moje pytanie jest następujące, chciałbym wiedzieć, czy wykupując ubezpieczenie AC, jest ono ważne również za granicą. Często bowiem wyjeżdżam i nie wiem, czy mój samochód jest ubezpieczony poza granicami Polski. Proszę o odpowiedz.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-07-2011, 08:13 PM
RE: AC?
Powiem Panu tak, ubezpieczenie AC w większości ubezpieczalni, obowiązuje na terenie Polski. Niektóre ubezpieczalnie jednak, wliczają w nie, kraje Europy, czy tez Unii Europejskiej. Nie ma jednak na to pytanie konkretnej odpowiedzi, gdyż szukać musi jej pan, u konkretnych ubezpieczycieli. Jedne cos takiego preferują, inne nie.
20-07-2011, 08:15 PM
RE: AC?
Są dziś coraz częściej sporządzane takie właśnie ubezpieczenia AC, które obejmują również i inne kraje poza Polską. Wiąże się to jednak z wyższą składką. Idąc do danej ubezpieczalni trzeba ta kwestię poruszyć, gdyż lepiej mieć znajomość w tym temacie, niż później być wielce tym faktem rozczarowanym. Jak to mówi bardzo znane i ważne przysłowie: kto pyta nie błądzi, na pewno i w tym przypadku należy się nim kierować. Często trzeba bowiem sporządzić aneks do umowy, który informuje, że dane ubezpieczenie, dotyczy również innych państw, a nie tylko Polski.
Odpowiedz