Forum Kredyty Samochodowe, Opinie, Porady

Pełna wersja: AC a OC???
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam. Moje pytanie może wydać się dość banalne i śmieszne, jednak jestem świeżo po zdaniu prawa jazdy i chciałbym kupić samochód. Interesuje mnie jedna ważna rzecz, czym się różni ubezpieczenie OC, od ubezpieczenia AC? Z góry dziękuję za odpowiedz.
Drogi kolego! Podstawowa rzecz, ubezpieczenie OC jest obowiązkowe i musi wykupić je każdy, kto jest posiadaczem pojazdu. Ubezpieczenie AC zaś, jest dobrowolne. Możesz je wykupić lub też nie, wybór należy tylko do ciebie. Oczywiście decyzję możesz podjąć w każdym momencie, czy chcesz takie auto ubezpieczyć w taki sposób. W przypadku zwykłego ubezpieczenia, musisz je wykupić od razu. Bez niego bowiem, nie masz prawa poruszać się po ulicach. Ważną rzeczą jest również zakres ubezpieczenia. Ubezpieczenie OC bowiem, dotyczy jedynie wypłacenia odszkodowania osobie trzeciej, której wyrządziliśmy krzywdę lub samochodowi, któremu w czasie jazdy uszkodziliśmy. Z kolei ubezpieczenie AC, ochrania wszystkich. Niezależnie, czy będziesz sprawcą wypadku, czy tez jego ofiarą, zawsze masz prawo do ubezpieczenia.
Ubezpieczenie AC także, daje tobie pieniądze, jeśli doszło do kradzieży auta.
Przekierowanie